אופק חדש, עוז לתמורה

תוספת וותק

תוספת וותק 2

משרד החינוך מצא לנכון לתגמל את עובדיו הוותיקים ע”פ הניסיון שלהם בעבודה. בכך למעשה, הוא מעלה את השכר בכל שנה שחולפת(גם אם לא השתלמנו, למדנו, לקחנו תפקידים וכו’). הוותק הינו מרכיב חשוב בשכר וגם כאן יש מספר דברים שחשוב לכם להכיר:
הוותק עבור מועסקים ברפורמת “אופק חדש” מעלה את השכר ב-2% עד השנה השביעית, החל מהשנה הזו ואילך, הוא מעלה את השכר ב-1%.
עבור המועסקים ברפורמת “עוז לתמורה” הוותק מעלה את השכר ב-2% למשך 25 שנה! החל מהשנה ה-25 הוותק עולה ב-1% עבור כל שנה.
תקרת הוותק לשכר הינה 36 שנים- מעבר לכך, לא מקבלים תוספת שכר

שירות צבאי/ שירות לאומי

עימכם הסליחה אנשי אופק חדש(שוב), אבל בעוז לתמורה הניסיון הצבאי נחשב לוותק בהוראה, ואילו באופק חדש לא. מורות חיילות כן זכאיות לוותק גם באופק חדש.

ניסיון קודם

שימו לב שמשרד החינוך מחשיב וותק עבור מי שעסק התחום ההדרכה לפני עבודתו בהוראה(בתנאי שהמקצוע חופף למה שהמורה עושה כיום והוא עסק בכך מעל גיל 18)- זאת אומרת שאם מורה לחנ”ג אימן קבוצות כדורגל, הוא זכאי לתוספת לוותק. אותו דבר לגבי מתכנת מחשבים שעבר הסבה ומלמד במגמות מיחשוב, ואותו דבר לגבי עורכת דין שעשתה הסבה וכיום מלמדת אזרחות. ישנן דוגמאות רבות- כל שצריך הוא להמציא מסמכים שמאשרים זאת (פירוט מלא של הזכאויות השונות בקישור הזה). ומלבד השכר ישנה חשיבות אחרונה לוותק וזה מענק היובל שמשולם החל מהשנה ה-25 לעבודתכם במערכת. לכן, שווה מאוד לעקוב ולהמציא אישורים במידה ויש לכם ניסיון עבר, בכך גם תעלו לעצמכם את השכר וגם מקרב אתכם עוד קצת לעבר מענק היובל.

וותק מורה נבוכים 3

רוצים דוגמא כמה זה משמעותי?

קבלו מקרה אמיתי לגמרי של אחד ממנהלי הקבוצה שסייע לחברה טובה וזה ממחיש למה אתם חייבים לדעת את התנאים שלכם ולעיתים אף להתעקש עליהם. יעל(שם בדוי כמובן), בעלת תואר שני, חשבת שכר במקצועה החליטה לעשות הסבה להוראה. ללא הרבה ידע על תנאי המורים, היא ניגשה לעשות הסבה מקצועית ונכנסה למשרד החינוך שם החלה ללמד מתמטיקה. בשיחה אגבית בחדר המורים היא סיפרה לקולגה מחדר המורים שלה, אהרון ניסנבאום האחד והיחיד (שממש במקרה הוא גם אחד ממנהלי הקבוצה כאן), שיש לה וותק של שנתיים. כמובן שלאהרון שלנו זה מיד הדליק נורה אדומה כי היא עבדה במקצוע שבהחלט תרם לניסיונה כמורה במשך עשרות שנים ולכן היא גם זכאית להכרה בוותק קודם. מפה לשם, נפתחו מחשבונים, מיילים נשלחו, חוזים ואישורים נסרקו ולבסוף, יעל שלנו, מורתנו החביבה שזה עתה עברה הסבה מקצועית קיבלה וותק של 20 שנה! כן כן 20 שנה- זהו סכום עתק! ההפרש בין תוספת הוותק למשכורת בלעדיה שווה כ3700 ש”ח בחודש, לשנה זה 44000 ₪ ולתקופה של 10 שנים זה בערך חצי מיליון ₪.

בדיוק בגלל מקרים כאלו אתם חייבים לדאוג לעצמכם! לא פעם ולא פעמיים אנחנו מגלים מקרים שבהם חוסר הידע עלה בהרבה מאוד כסף!

תגיות

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

ערוצי המדיה שלנו

שטח פרסום זה יכול להיות שלך

לוגו הכסף של המורים ועובדי ההוראה

ההרצאות הקרובות