אופק חדש, עוז לתמורה

“ניצחתי” את הבירוקרטיה

השנה השתלמתי בגבעת וושינגטון בקורס “מורים חונכים” למורי חינוך גופני.
בסוף הקורס שאלתי את האחראית אם נקבל החזר נסיעות, ובתחילה היא לא הבינה על מה מדוברכיווןשמורים בדרך כלל לא מבקשים זאת. הם אמנם יודעים שמגיע להם, אבל מוותרים מראש. היא אמרה שתברר ותחזור אליי עוד באותו השבוע.
בסופו של דבר, היא הנחתה אותי להוריד מהאתר טופס נסיעות, למלא אותו והיא תחתום עליו. נשמע פשוט, נכון? מסתבר שלא כל כך…

ראשית, חיפשתי בנרות את הטופס המדובר באתר של משרד החינוך וכשמצאתי אותו תחת השם “בקשה להחזר הוצאות נסיעה ללימודים/השתלמויות”, מילאתי וניסיתי להדפיס אך ניסיונותיי כשלו. החלטתי להדפיס טופס ריק ולמלא ידנית עם כל פרטיי עד שהגעתי לחלק הקשה הדורש ממני לענות באיזו תחנה עליתי ובאיזו ירדתי בנסיעותיי להשתלמות.
אין לי שום מושג! אני בכלל נסעתי ברכב פרטי!  מדוע להניח שנסעתי בתחבורה ציבורית ולהחזיר לי על פי תעריף תח”צ ומי יודע מה השווי אל מול הוצאות הדלק שלי?!

אז התקשרתי ל*8787 – מוקד תחבורה ציבורית ומשם יצאתי עם המידע הדרוש עבורי בקושי רב לו נסעתי בתח”צ להשתלמות ממקום מגוריי לגבעת וושינגטון. נאמר לי שעליי לנסוע בשני אוטובוסים– האחד של חברת קווים והשני של חברת מטרופולין. רשמתי את מספרי הקווים ובקירוב את שם התחנה שבה הייתי אמור לעלות אילו, כאמור, נסעתי באוטובוסים הללו. גם במוקד התחבורה הציבורית לא ידעו בדיוק (“לא רשום לנו”) באיזו תחנה הייתי אני, התיאורטי, צריך לעלות על האוטובוס, מה שחייב אותי לעזור להם ולחפש היכן נמצאת התחנה שהכי קרובה לביתי ומה שמה. הלאה. היכן ובתחום איזו מועצה נמצאת גבעת וושינגטון. לא היה לי מושג. פתחתי חיפוש בגוגל. זה לא היה קל, קיבלתי כל מיני פרטי מידע לא רלוונטיים אבל בסוף העליתי את מ.א חבל יבנה בית רבן (בלית ברירה החלטתי ללכת על זה). לאחר שרשמתי הכול כעת היה עלי לברר מה העלות של הנסיעות כדי לבקש את ההחזר. המוקד ייעץ לי להתקשר לכל חברה בנפרד (“כי לנו אין את המידע הזה”).

וכך היה –לאחר 20 דקות של המתנה למענה מחברת “קווים” סוף סוף הגיע המענה המיוחל ובאותו הרגע גם ניתוק בפרצוף! ניסיון נוסף, המתנה נוספת, ואז כשציינתי בפני הנציגה שניתקו לי את השיחה הקודמת היא אפילו לא התנצלה (“לא היה לי מספר לחזור אליך”), אך חצי נחמה כיוון שלמזלי את מחיר הנסיעה כן היה לה – 5.70 ₪.
ממשיך במסע המפרך ומתקשר לחברה השנייה – “מטרופולין”–שם אמנם ענו לי די במהרה, רק שלא ידעו על איזו תחנה אני מדבר, היכן עולים, היכן יורדים – כל הסאגה נפתחה מחדש, אך בסוף יצאתי עם תשובה – מחיר הנסיעה הוא 8.70 ₪.
חיברתי את הסכומים ויצא לי ביחד 14.40 ₪ לכיוון אחד, משמע 28.80 ₪ לכל מפגשהשתלמות.
בסך הכול היו עשרה מפגשים, כך שלו הייתי אכן נוסע באוטובוס, שווי עלות הנסיעות היה 288 ₪. אבל כאמור – נסעתי ברכב.

סוף דבר

אז…כמה באמת עלה לי הדלק לנסיעות האלה? אין לי מושג ונראה שאת משרד החינוך זה לא ממש מעניין.
המון בירוקרטיה, אין ספק.
מתיש? ללא ספק!
שווה או לא?
תחליטו אתם…
הטיפ שלי: דמי נסיעות הם לא צ’ופר או דבר זניח, תוודאו שאתם מקבלים את הכסף המגיע לכם! לאורך השנים מדובר באלפי שקלים…

תגיות

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

ערוצי המדיה שלנו

שטח פרסום זה יכול להיות שלך

לוגו הכסף של המורים ועובדי ההוראה

ההרצאות הקרובות