לוגו הכסף של המורים ועובדי ההוראה

קרן השתלמות ושבתון

יוצאים לשבתון או חצי שבתון בשנה הבאה?

.

שבתון בשנה הבאה?
איזה כיף לכם!!!

מה כבר עשיתם?

הצעד הראשון הוא בקשה לחל”ת והוא היה עד סוף מרץ. השלב הזה אמור להיות כבר מאחוריכם.
הבקשה נעשית מול המעסיק(משרד החינוך דרך פורטל עובדי הוראה, בעלויות מול המעסיק)

.

בואו נעשה סדר במה עוד נשאר לכם לעשות כעת:

1. פתיחת בקשה ליציאה לשבתון מול קרן ההשתלמות. גם ב”עגור” של ארגון המורים וגם בקרן ההשתלמות של הסתדרות המורים יש צורך לפתוח פנייה מקוונת. הפנייה מתבצעת דרך האתר של הקרן בה אתם חברים. ייתכן מאוד שחלקכם כבר עשו את השלב הזה! במידה ולא, אז את השלב הזה צריך להשלים עד סוף יוני.
2. בד”כ סביב חודשי אפריל/מאי תיפתח אפשרות להשלים נתונים ומסמכים לקראת היציאה לשבתון.
יהיה עליכם לצרף את אישור החל”ת שקיבלתם מהמעסיק, נתונים של הפנסיה שלכם(בכל זאת, קרן ההשתלמות מפרישה לכם לפנסיה), חתימה על טופס התחייבות על התנאים ליציאה ולחזרה משנת השבתון ופרטי חשבון בנק. את זה ניתן לעשות עד ה-31.7. זהו שלב יחסית פורמלי ופשוט. ככה שאין מה להילחץ!

3. לימודים- כידוע, בשנת השבתון ישנה חובה להשתלם בהיקף של 8-16 ש”ש (בחצי שבתון 4-8 ש”ש). הלימודים מתחלקים לרשות וחובה- משתלמים בעלי תואר שני או מעל גיל 45, זכאים לחלוקה שווה של הרשות והחובה. מי שלא עומד בזה אז החלוקה היא 75% חובה ו-25% רשות. למשל, אורנה יצאה לשנת שבתון מלא והיא איננה בעלת תואר שני והיא מתחת לגיל 45- במקרה כזה החלוקה אצלה תהיה 12 ש”ש לימודי חובה, ו-4 ש”ש לימודי רשות.
בד”כ במהלך חודש מאי ארגוני המורים מפרסמים את חוברות ההשתלמויות והקורסים שלהם. אין חובה לבחור מתוך החוברות האלו, ניתן לבחור גם במוסדות אקדמיים שונים, או לימודים אחרים אך אם בוחרים משהו שאיננו מתוך המאגר הזה- אז צריך לאשר זאת מול הקרנות. את תוכנית הלימודים מגישים לאישור עד סוף יולי, ואם ברצונכם לשנות אז ניתן לעשות זאת מול הקרנות בהמשך.
טופס הלימודים מקוון, מס
ודר וברור, וניתן להיעזר גם ביועצי הלימודים של הקרנות לשם כך.

.

4. לאחר קבלת המענק הראשון מקרן ההשתלמות ניתן לבקש לשנות את שיעור ההשתלמות. ניתן להגדיל את המענק החודשי בתמורה לשנות צבירה נוספות בקרן ההשתלמות. ברירת המחדל הינה 66% על 6 שנים בהן צברתם. מי שיצא לשבתון וצבר מעל 6 שנים בקרן יכול להגדיל את המענק אך זה בא על חשבון שנת צבירה שלמה וזה למעשה “מרחיק” אותו מהשבתון הבא בעוד שנה או שנתיים. בכל מקרה, אנחנו נרחיב על הסוגייה הזאת בקבוצות הווצאפ שלנו לקראת התלוש הראשון באוקטובר.
וזהו לבינתיים, מאחלים לכם ניצול מלא ונכון של השנה הזאת, אין הרבה כאלו במהלך הקריירה אז תוודאו שאתם מפיקים את המירב מהשנה הזאת.

לא רוצה להרגיש לבד בשבתון?

וכדי שלא תרגישו לבד בתהליך אז פתחנו קבוצות ווצאפ עבור היוצאים לשבתון תשפ”ד כדי שתוכלו להתייעץ, לשאול ולשתף(מוזמנים להצטרף!!!)

זה הקישור לקבוצות הווצאפ

תגיות

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

שטח פרסום זה יכול להיות שלך

לוגו הכסף של המורים ועובדי ההוראה

ההרצאות הקרובות