לוגו הכסף של המורים ועובדי ההוראה

עוז לתמורה, קרן השתלמות ושבתון

תקרת שכר, גמולים ומה שביניהם…

כל הזמן “שברתי את הראש” בניסיון להבין מה עושים עם הרפורמות האלה שמאפשרות לנו להתקדם במדרגות השכר בקצב שלהם. למה אני לא יכול להתקדם בקצב שלי? איך אני מגיע לתקרת השכר שלי מהר ככל שאפשר? ואיך זה אפשרי בכלל על אף העובדה שמשרד החינוך משלם מעט מאוד למורים.

בכל פעם שקיבלתי את תלוש המשכורת שלי במהלך שנותיי בהוראה התבאסתי מחדש, אבל גם הבנתי שעליי לערוך תכנון פיננסי מקיף הן בהוראה והן מחוצה לה על מנת שאגיע למטרות שהצבתי לעצמי.

אציג בפניכם את התכנון הפיננסי שלי בהוראה בלבד, במסגרת הרפורמה העיקרית בה אני מצוי – “עוז לתמורה”. גיליתי “פירצה” שלא בטוח שרובנו יודעים ומכירים– כל גמול השתלמות שאני עושה בשבתון נחשב לשכר!!! בדיוק כמו שהיה פעם בעולם הישן רק עם תוספת שכר של עוז לתמורה.
למי שעדיין לא בעניינים – בואו נעשה רגע עצירה ונסביר בקצרה את מה שרלוונטי לכם לדעת לעניין גמולים בעוז לתמורה.
ניתן לצבור עד 19 גמולים במהלך הקריירה, כשכל גמול מעניק תוספת של 1.2% למשכורת. בכל שנה ניתן לקחת גמולים (ללא הגבלה) אך רק אחד ייצבר לשכר והשאר נצברים לשנים הבאות.

מה שלא מספרים לכם זה שמורים בעוז לתמורה בשנת שבתון זכאים לקחת גמולים ללא הגבלה (עד התקרה-19) ולצבור אותם לשכר בשנה שלאחר מכן.

הפירצה עדיין לא מובנת?

הרשו לי לשתף אתכם בתכנון הפיננסי שלי:

עד שנת השבתון המטרה שלי היא לצבור לשכר 6 גמולים כך שבכל שנה אעשה גמול אחד, וכשיגיע היום ואהיה זכאי לצאת לשנת השבתון הראשונה שלי –אבקש חצי שבתון. ולמה דווקא חצי? התשובה פשוטה – כאמור, בשנת שבתון לקיחת הגמולים היא ללא הגבלה כך שאוכל לקחת את כל שאר הגמולים הנותרים עד תקרת הגמולים האפשרית (19). אם אפרוס את השבתון שלי במשך שנתיים יהיה ליקל יותר לקחת את 13 הגמולים הנותרים ולבחור כיצד אני מחלקם בכל שנה. ואם יש לי גמולים עודפים שנצברו לי? הם יוכרו לי בשנת השבתון. באופן אישי – חששתי שלא אספיק לעשות את כל הגמולים בשני חצאי השבתון! הגעתי לשנה השישית עם עודף של 2 גמולים שהוכרו ונצברו לי לשבתון כך שבחישוב כולל נשארו לי 11 גמולים לקחת ולא 13.

אתם ודאי תוהים – למה לעבוד כ”כ קשה ולמה למהר?! אז כדאי שתחשבו שוב… כי בחצי השבתון הזה שנמשך שנתיים אגדיל את השכר המשולב שלי ב15.6%.
(13X1.2=15.6%).

הטיפ שלי

צאו לשנת שבתון או חצי שבתון וקחו את כל הגמולים המגיעים לכם. ובכלל – קחו גמולים נוספים אפילו קודם לכן ככל שמתאפשר לכם, הם ייחשבו לכם בשבתון.
ככל שתקדימו – תרוויחו! לא צריך לעבוד 40 שנה במערכת כדי להגיע לתקרת השכר שלכם!

כך שהתכנון שלי היא לצבור 7 גמולים עד השבתון כל שנה גמול 1. וכשיגיע היום ואהיה זכאי לשבתון הראשון עצמו אבקש חצי שבתון. למה חצי אתם שואלים כי במשך שנתיים קל יותר לעשות עוד 12 גמולים חתיכת עבודה. 6 כל שנה. עבודה קשה אתם חושבים? תחשבו שוב, בחצי שבתון הזה שנמשך שנתיים אגדיל את השכר המשולב 12*1.2=ב-14.4%

תגיות

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

שטח פרסום זה יכול להיות שלך

לוגו הכסף של המורים ועובדי ההוראה

ההרצאות הקרובות