לוגו הכסף של המורים ועובדי ההוראה
Play Video

אז מי אנחנו?

אנחנו קהילה של אנשי הוראה.
קהילה שנועדה לתת מעטפת בתחום הפיננסי לכלל עובדי ההוראה – מורים, גננות, עובדי פרא-רפואיים ושאר בני משפחתם.

ולמה אנחנו פה?

לתת מענה מקיף ככל שניתן מרגע הכניסה לעולם החינוך ועד הפרישה.

אנשי הוראה ועדיין לא הצטרפתם אלינו?
הירשמו לקבלת עדכונים והטבות:

הצוות שלנו

עטרה שמואל

יוסי אוליבר

מנהל קהילת "הכסף של המורים" ומרצה

מתן בריסקר

מנהל קהילת "הכסף של המורים"

מור צין

מיכאל שחר

יעל מגדל האופטמן

מתמחה ברפורמת אופק חדש וחופשת לידה

איך הכל התחיל?

קוראים לי מתן בריסקר ואני מורה לחינוך גופני וחינוך פיננסי השנה אני בשנת שבתון ומלמד חינוך פיננסי בבית ספר ההיברדי ברשת אמי”ת. למדתי תואר ראשון בחינוך גופני במכללה האקדמית בוינגייט, אני בעל תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך ממל”א – המרכז ללימודים אקדמיים וגם בעל תעודת יועץ משכנתאות מ-BDO האקדמיה לפיננסים ובלימודי cfp תכנון פיננסי.

במהלך שבע שנותיי בעולם ההוראה הספקתי להשתייך לכלל הרפורמות – “עולם ישן”, “עוז לתמורה” ו”אופק חדש” – וכמו רבים, התקשתי להבין את תלוש השכר שלי. החלטתי לא להסתפק במה שראיתי והתחלתי לחקור לעומק כל מה שקשור בכסף.

לאורך השנים גיליתי שמתוך 50 תלושי שכר ששולמו לי, ב-47 מהם ישנן “טעויות”. בשנים האחרונות התחלתי כתחביב לבדוק תלושים של הקולגות שלי בחדר המורים, ולשמחתי, ברוב הפעמים הצלחתי לעזור להם לחסוך כסף שהבעלות/משרד החינוך “שכח לשלם”.

במהלך שנותיי כמורה בדקתי כל תלוש ותלוש שלי, כל סעיף וסעיף, וחקרתי את הרפורמות באופן יסודי. נוכחתי לגלות טעויות רבות ובכל פעם כשדיווחתי עליהן קיבלתי את הכסף המגיע לי. הבנתי שאני מצוי כאן בבחינת “אם אין אני לי, מי לי?”…

במקביל – הייתי עוזר לחבריי המורים בתלושי השכר שלהם, מציג להם את זכויותיהם בהסכמים הקיבוציים ובחוזר המנכ”ל ויחד איתם נלחם מול הבירוקרטיה של משרד החינוך.

נקודת השיא וגם המפנה בסיפור שלי הייתה כשלימדתי בבית ספר שש שנתי. סיימתי את התואר השני, נוספה לי שנת וותק וכמצופה–חיכיתי לעליית שכר משמעותית אך לצערי ההפך התרחש! עד אותה השנה לימדתי במסגרת רפורמת “עוז לתמורה” וכשהתחלתי לעבוד במסגרת רפורמת “אופק חדש” השכר שלי ירד במעל ל-30 אלף שקל בשנה. הייתי מתוסכל ומאוכזב כ”כ, עזבתי את הארגון שייצג אותי והחלטתי לעשות מעשה שייתן מענה לעובדי הוראה על מנת שיוכלו “להקדים תרופה למכה” ויימנעו מכל מיני טעויות פיננסיות מיותרות.

בשנים האחרונות מצאתי את עצמי מרבה לעסוק בכל אלה כל הזמן – על חשבון זמן העבודה בבית הספר במהלך ההפסקות כשמורים היו ניגשים אליי ואפילו בשעות הפנאי בבית או בדרכים… ראיתי את הצורך הגובר למענה אנושי מהיר ומדויק והחלטתי לפתוח קבוצה בפייסבוק שתעניק מענה להמונים ולא רק למי שמכיר אותי. מהר מאוד הקבוצה הקטנה, “הכסף של המורים – תכנון פיננסי”, הפכה לקהילה גדולה אליה הצטרפו אלפי עובדי הוראה, מהם מעל אלפיים רק בתוך חודשיים! פרסומם של פוסטים שונים של חברי הקבוצה בבקשה לעזרה ותגובותיהם הערות של שאר הגולשים גרמו לי להבין שאין מענה מספיק טוב למורים/גננות למרות הארגונים הקיימים ומשרד החינוך.

אז…החלטתי לשתף מהידע שלי לעולם ופה אתם נכנסים לתמונה!

אני מקווה שהאתר יעזור לכם וילמד אתכם לקחת אחריות על העתיד הפיננסי שלכם.

בהצלחה! ושלא יעבדו עליכם… 😉

מתן